بلوچستان زیبا

نوک آباد معروف به کوه مادر

 

بلوچستان زیبا

/ 7 نظر / 122 بازدید
رفیق

سلام بهادر عزیز خیلی دلمون تنگ شده برات منتظر علیک شما هستم بهم سر بزن رفیق[گل]

سروش

به به، به به، به به...[گل]

س

بسیار عکس زیبایی است. برای من هم حس حماسی داره هم حس غم و اندوه. چیزی شبیه کاست "دود عود" پرویز مشکاتیان. واقعا آفرین به عکاسش

رفیق

سلام با یادداشتی بر رمان جای خالی سلوچ اثر محمود دولت آبادی به روزم و منتظر حضور سبزتان هستم[گل]

محمود

این مکان در نوک آباد خاش دارای اسامی مخصوص خودش است که ساکنینش به صخره با عظمت سمت راست، خواجی سیلماند (khwaji Silmand) و به صخره سمت چپ، ممد سیلماند (mamad Silmand) میگویند.اما در نوشتار رسمی به غلط خواجه سلیمان و محمد سلیمان نوشته میشود.امیدوارم در معرفی مکانهای بلوچستان به برادران فارسمان اصل امانت را رعایت کنیم . و اصالت اسامی اصیلی که نیاکانمان برایمان به ارمغان گذاشته اند را ارج نهیم.

رفیق

سلام با مطلب "لانکی ، از تولد تا مرگ سه پاراگراف یادداشت بر فیلم لانکی ساخته عبدالرحمن نورزهی" بروزم[گل]

وبلاگ گــــــــــل بیتــــــــــا

با سلام خدمت مدیریت محترم بنده اراکی هستم ولی به نوعی با دیار بلوچستان آشنایی دارم.همچنین علاقه و تعصب خاصی به این دیار دارم.بنده در سال 78 در این شهرستان به خدمت مقدس سربازی مشغول بودم و در پاسگاه روستای سنگان خدمت می کردم.خاطرات تکرار نشدنی دارم که با یادآوری آنها روزهای خوش آن روزها برایم تکرار می شود.مردمان خوب،اقلیم زیبا،دیاری پاک و ... همه از محسنات این شهرستان خوب و بی یاد ماندنی می باشد. همچنین آشنایی با دوستی که همیشه به یادش هستم ولی متاسفانه دسترسی به او ندارم جناب اقبال طلایه که پدر بزرگوارش از مولوی های آن دیار خونگرم بودن باعث افتخار و مباهات بنده بود. دوست گرامی بنده بنا به مسولیتی که بعدا به عهده ام گذاشتند می توانستم به شهرهای استان سفر کنم به همین دلیل با هموطنان بلوچ و آداب رسوم و مرام و معرفتشان آشنایی دارم.و می توانم به جرات اعلام کنم پاک ترین و شریف ترین مردمان ایران هستند. به امید روزی که این دیار به قطب گردشگری ایران تبدیل شود تا ایرانیان از جاذبه های این منطقه بهره مند شوند.